Американските военни нанесоха удар при самоотбрана срещу оръжейни системи в Източна Сирия, предаде БНТ. В изявление на Пентагона се казва, че операцията не е свързана с продължаващото напредване на опозиционните сили в страната - тя е в отговор на ракетен обстрел срещу база на американските сили.
През миналата седмица сили на ислямистката групировка "Хаят Тахрир аш Шам" започнаха офанзива в Северозападна Сирия. С превземането на втория по големина град в страната Алепо, те белязаха най-голямата офанзива от близо 5 години насам.
Групировката вече е превзела десетки населени места, а в момента напредва към град Хама. Целта на бунтовниците е да се противопоставят на правителството на Башар Асад и да превземат контролираните от него територии.
Още от Свят
Украйна започва евакуация на източния град Краматорск заради руските обстрели
"Ситуацията със сигурността се влошава, затова е неприемливо да оставяме деца под постоянната заплаха от руски атаки“
Зеленски: Доставките на ракети за ПВО за Украйна са три пъти по-малко, отколкото през миналата година
През изминалото денонощие руските сили предприеха масирана атака срещу украинската столица Киев, загинаха 17 души, има много ранени
Намериха дрон с взривно устройство на летището в Лайпциг - ключов логистичен център за НАТО
Сапьорският екип е използвал робот за обезвреждане, който е отстранил детонатора на устройството