22 Май, 2026

САЩ атакуваха оръжейни складове на хутите в Йемен

САЩ атакуваха оръжейни складове на хутите в Йемен

Снимка: EPA/BGNES

Съоръженията се били използвани „за извършване на нападения срещу военни кораби и търговски съдове на САЩ в южната част на Червено море и Аденския залив“

САЩ са нанесли днес удари по два подземни склада за оръжие в Йемен, намиращи се в райони, които са под контрола на бунтовниците хути - това се казва в съобщение на американските военни, цитирано от Франс прес и Дарик.

Операциите са били насочени към съоръжения, използвани от подкрепяните от Иран хути „за извършване на нападения срещу военни кораби и търговски съдове на САЩ в южната част на Червено море и Аденския залив“, съобщиха от Централното командване на САЩ в Близкия изток (CЕНТКОМ) в социалната мрежа „Екс“.

„Няма пострадали сред американските военнослужещи или нанесени щети на американското оборудване“, допълват американските военни.

Телевизията на хутите „Ал Масира“ съобщи за пет удара в провинция Амран и за още два в провинция Сана, където се намира контролираната от бунтовниците столица.

Сподели:

Коментари (0)

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Въпреки че Кремъл все още успява да компенсира загубите с нови наборници, руската армия от началото на годината е спряла да увеличава числеността си.

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Президентът Доналд Тръмп "не иска от тях да предоставят войски или да изпратят изтребители, но те отказват да направят каквото и да било", заяви той пред журналисти

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Песков направи това изявление в коментар за решението на американските власти да повдигнат обвинения срещу бившия кубински президент Раул Кастро