22 Юли, 2026

САЩ и Европа: Западът не бива да отслабва бдителността си спрямо Русия

САЩ и Европа: Западът не бива да отслабва бдителността си спрямо Русия

Борис Джонсън споделя скептицизма на Антъни Блинкен

Лидерите на САЩ, Великобритания, Франция, Германия и Италия призоваха Запада да не отслабва бдителността си спрямо Русия, след като Москва даде знак, че ще намали боевете около два украински града.

"Те се съгласиха, че не може да има никакво отслабване на решимостта на Запада, докато не свърши ужасът, причинен на Украйна", гласи съобщение на кабинета на британския премиер Борис Джонсън.

Изявлението на Русия дойде след разговори с Украйна, повече от месец след началото на конфликта, който доведе до смъртта на хиляди хора и принуди милиони други да бягат, за да спасят живота си.

Намаляването на военната активност ще се осъществи около столицата Киев и град Чернигов, съобщиха от Кремъл.

Джонсън повтори скептицизма на държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен. "Министър-председателят подчерта, че трябва да съдим за режима на Путин по действията, а не по думите му.

"Путин върти ножа в отворената рана на Украйна в опит да принуди страната и нейните съюзници да капитулират", се посочва в прочетеното.

"Премиерът подчерта пред останалите лидери, че трябва да бъдем безкомпромисни в отговора си", се казва още в съобщението. /БГНЕС, АФП

Сподели:
Зеленски направи изявление за бъдещата служба на Сирски и Гнатов

Зеленски направи изявление за бъдещата служба на Сирски и Гнатов

По думите на държавния глава това се отнася до развитието на украинските кибервойски, подготовката на военнослужещи, укрепването на възможностите на подразделенията и развитието на корпусната система.

The New York Times:  Путин заложи на това, че ще надживее Запада

The New York Times: Путин заложи на това, че ще надживее Запада

Според авторката, въпреки успехите на Кремъл в намирането на партньори, „глобалната мощ на Русия постепенно отслабва“

Среща на ЕС в опит да преодолее съпротивата на Гърция за санкциите срещу Русия

Среща на ЕС в опит да преодолее съпротивата на Гърция за санкциите срещу Русия

България също имаше резерви срещу пакета, преди от списъка със санкционирани лица да бъдат премахнати руският патриарх Кирил и основателят на „Лукойл“ Вагит Алекперов

Коментари (0)