Очаква се това са стане на 18 и 19 юли в Женева
Следващият кръг от преговори между САЩ и Русия, засягащи стратегическата стабилност, ще се проведат на 17 и 18 юли в Женева. Това пише руският вестник “Коммерсант“, позовавайки се на свои източници в Москва и Вашингтон, предава "Фокус".
Съгласно информацията на изданието, преговорите ще бъдат водени от руския заместник-министър на външните работи Сергей Рябков и американския заместник по контрола над въоръжението и международната сигурност Адреа Томпсън.
По-рано от руското външно министерство заявиха, че преговорите ще се проведат през второто десетдневие на месец юли.
„Продължаваме да формираме своя дневен ред, като нито ние, нито американците, имаме някакви червени линии“, заяви Владимир Ермаков, ръководител на отдела за неразпространение и контрол над въоръжението. Според Ермаков, за Русия това представлява „чудесна възможност за връщане към взаимното уважение и конструктивните преговори по всички двустранни въпроси.
Вестникът припомня, че на 1 и 2 юли представители на двете държави проведоха работна среща в Държавния департамент на САЩ. „Тези контакти бяха „уклончиви“ що се отнася до диалога относно дългосрочните отношения, който беше отворен от двамата държавни глави“, каза още Ермаков, като отбеляза, че към момента не са достигнати никакъв съществен напредък:.
По-рано в интервю за италианския вестник "Кориере дела сера" руският президент Владимир Путин отбеляза, че „в САЩ са започнали да обмислят рестартиране на двустранните отношения", а двамата с Доналд Тръмп са обсъждали темата на срещата на върха на Г-20 в Осака миналия месец.
Фактор
Съгласно информацията на изданието, преговорите ще бъдат водени от руския заместник-министър на външните работи Сергей Рябков и американския заместник по контрола над въоръжението и международната сигурност Адреа Томпсън.
По-рано от руското външно министерство заявиха, че преговорите ще се проведат през второто десетдневие на месец юли.
„Продължаваме да формираме своя дневен ред, като нито ние, нито американците, имаме някакви червени линии“, заяви Владимир Ермаков, ръководител на отдела за неразпространение и контрол над въоръжението. Според Ермаков, за Русия това представлява „чудесна възможност за връщане към взаимното уважение и конструктивните преговори по всички двустранни въпроси.
Вестникът припомня, че на 1 и 2 юли представители на двете държави проведоха работна среща в Държавния департамент на САЩ. „Тези контакти бяха „уклончиви“ що се отнася до диалога относно дългосрочните отношения, който беше отворен от двамата държавни глави“, каза още Ермаков, като отбеляза, че към момента не са достигнати никакъв съществен напредък:.
По-рано в интервю за италианския вестник "Кориере дела сера" руският президент Владимир Путин отбеляза, че „в САЩ са започнали да обмислят рестартиране на двустранните отношения", а двамата с Доналд Тръмп са обсъждали темата на срещата на върха на Г-20 в Осака миналия месец.
Още от Свят
Криза в Крим и Севастопол: Обявиха извънредно положение
"Този режим се приема за рационализиране на финансовите, паричните, кредитните, договорните и други отношения, както и въпросите за възстановяване на щетите."
Тревога в Румъния: Дронове лятат опасно близко до украинската граница
Министерството на националната отбрана на Румъния са информирали съюзническите структури в реално време за ситуациите, породени от атаките и поддържа постоянен контакт с тях
Полицията в Париж настоя за отмяна на Прайд шествието заради жегите
Прайд шествието в Париж засега е насрочено да започне в събота, на 27 юни, следобед