Той ще остане на косовска територия през следващите 9 месеца
В Косово ще пристигне 33-членният батальон на гвардията на Айова, който служи за поддръжка на авиацията с общо предназначение - това ще стане на 29 декември.
Американският батальон, който ще прекара в Косово следващите 9 месеца, идва в подкрепа за мироопазващата операция на НАТО (КФОР) и основната му мисия ще бъде провеждането на преки въздушни операции, подпомагане на доставките на гориво и поддържане на американските, коалиционните и косовските сили за сигурност.
Церемонията по изпращане на батальона ще се проведе в Центъра за поддръжка на ВВС "Ватерло" в 9 ч. местно време на 29 декември, и е отворена за обществеността.
Както бе посочено, подразделението ще отпътува с военни самолети веднага след церемонията. /БГНЕС
Още от Свят
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности
По думите на украинският лидер дългосрочните санкции продължават и в Деня на Конституцията, с цел да отслабват Кремъл да продължава да води война
Axios: Путин е притиснат в ъгъла, Тръмп поставя под въпрос сделката за Украйна
Според американската медия Белият дом обмисля промяна в подхода си към Москва, въпреки че засега липсват признаци за конкретни нови действия