26 Декември, 2025

САЩ към опозицията в РСМ - да не пречи на процесите, които водят държавата напред

САЩ  към опозицията в РСМ - да не пречи на процесите, които водят държавата напред

Християн Мицкоски, лидер на опозицонната ВМРО-ДПМНЕ

Това съобщиха правителствени източници, обобщаващи визитата на правителствената делегация на САЩ

Вашингтон директно поиска от опозицията в Северна Македония да подкрепя европейския път на държавата и конституционните поправки и да не блокира закони от решаващо значение за страната, съобщиха правителствени източници, обобщаващи визитата на правителствената делегация на САЩ.

В САЩ, посочват правителствените източници, получихме недвусмислена и силна подкрепа за продължаване на европейския път на страната, което означава прилагане на конституционните поправки, т.е. приемане на поправките и продължаване на преговорите, както е предвидено в преговорната рамка.

САЩ отправят послание директно към опозицията - идеологическите различия не могат да бъдат пречка за прогреса на държавата и за вземането на решения, които са важни за гражданите, а не за политическите партии и най-малко за техните лидери, защото нечия лична кариера е много по-малко важна от бъдещето на държавата, допълват правителствени източници. От там допълват, че процесът на евроинтеграция е необратим процес, който е започнал и не може да бъде обърнат или поет в друга посока.

Според тях за първи път блокадата не идва отвън, а отвътре, от опозицията, и това трябва да се каже ясно, защото де факто тя е срещу всички процеси, които водят държавата напред и това, както те посочват, не е процес на един човек или една страна, а решения и процеси, от които зависи бъдещето на настоящите и бъдещите поколения.
Сподели:

Коментари (0)

Коледното обръщение  Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

Коледното обръщение Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

В речта си 77-годишният крал говори за жизнения „път на търсене“, споменавайки библейската история за влъхвите, които преодоляват физически и морални изпитания и намират вътрешна сила.

Патриарх  Даниил цитира Йоан Златоуст:  Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Патриарх Даниил цитира Йоан Златоуст: Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас в общо свидетелство за светлината и мира, които Христос ни донесе със Своето раждане

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

Те са били одобрени от законодателството на Нигерия“, заяви представител на Пентагона, пожелал да остане анонимен, без да посочи дали нигерийската армия е участвала в операцията. |