Санкционирани са и китайски компании, доставящи компоненти за дронове
САЩ наложиха нови санкции срещу физически и юридически лица, свързани с Иран и незаконната банкова мрежа, използвана от Техеран укриване на сделки, предаде VoA.
Мерките засягат 39 фирми, свързани с тази банкова система, която помага на иранския режим да укрива финансови операции между фирми, на които са наложени санкции, и чуждестранни купувачи, особено по отношение на петролните продукти.
Ден по-рано Министерството на финансите на САЩ наложи санкции срещу служители в наказателната система на Ииран във връзка с нарушаване на правата на жените.
Министерството на финансите наложи санкции и срещу китайски компании, за които се смята, че са продавали и доставяли на Иран компоненти за безпилотни апарати, каквито Техеран доставя на Русия за войната й срещу Украйна.
Още от Свят
Украински изтребител Су-24М се разби в Хмелницка област, служители на реда иззеха черната кутия
Бомбардировачът е изпълнявал конкретна бойна задача, засега няма подробности за причините за тежкия инцидент
Самолет се разби на магистрала в САЩ
Настъпва хаос, докато хората излизат от автомобилите си, за да се опитат отчаяно да разбият прозореца на пилотската кабина и да освободят хората вътре
Г-7 остави Турция извън срещата във Франция, Анкара: Не сме получили покана
Изявлението на турския външен министър Хакан Фидан идва на фона на активната роля на Турция в дипломатическите усилия, свързани с войната в Украйна