26 Декември, 2025

САЩ наложиха санкции на доставчици на ирански дронове за Русия

САЩ наложиха санкции на доставчици на ирански дронове за Русия

Така реално Иран удължава конфликта и дестабилизира региона

САЩ наложиха нови санкции срещу едно физическо и четири юридически лица от Иран заради връзките им с производството в страната на дронове, които след това се доставят на Русия. Това съобщи днес Държавният департамент на САЩ, цитиран от ДПА.

Вашингтон съобщи, че е наложил санкции на лица и компании, свързани с „разработването, производството и разпространяването на безпилотни летателни апарати (БПЛА), които иранският режим предоставя на Русия и на своите проксита и партньори, за да удължава конфликта и да дестабилизира региона“.

Санкциите са издадени „едновременно с налагането на ограничения от ЕС срещу лица и компании, свързани с иранското производство на БПЛА“, заяви говорителят на Държавния департамент Матю Милър.

Според изявлението четирите ирански юридически лица, санкционирани от САЩ, са свързани с компанията „Раян Рошд Афзар“. Физическото лице е идентифицирано като директор на Иранската организация на авиационната индустрия, подчинена на иранското министерство на отбраната и отговорна за контрола на производителите на дронове.

Страните членки от ЕС се разбраха в петък да приемат санкции срещу шест физически и три юридически лица от Иран заради ролята им в прехвърлянето на дронове на Русия за употреба в конфликта в Украйна и в изпращането на оръжия за въоръжените групировки в Близкия изток.

Банковите сметки на подложените на санкции физически лица ще бъдат замразени банковите сметки и ще им се наложи забрана за пътуване в ЕС. Освен това ще бъде забранено пряко или косвено да се предоставят средства и икономически ресурси на лицата и организациите, станали обект на санкциите.
Сподели:

Коментари (0)

Коледното обръщение  Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

Коледното обръщение Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

В речта си 77-годишният крал говори за жизнения „път на търсене“, споменавайки библейската история за влъхвите, които преодоляват физически и морални изпитания и намират вътрешна сила.

Патриарх  Даниил цитира Йоан Златоуст:  Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Патриарх Даниил цитира Йоан Златоуст: Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас в общо свидетелство за светлината и мира, които Христос ни донесе със Своето раждане

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

Те са били одобрени от законодателството на Нигерия“, заяви представител на Пентагона, пожелал да остане анонимен, без да посочи дали нигерийската армия е участвала в операцията. |