4 Февруари, 2026

Унгарското правителство отказа среща с американски сенатори, пристигнали в Будапеща

Унгарското правителство отказа среща с американски сенатори, пристигнали в Будапеща

Снимка: архив

Отказът изглежда "странен и тревожен"

Правителството на Унгария отказа среща с пристигналите в Будапеща американски сенатори, пише The Washington Post.

Посочва се, че двупартийна делегация от американски сенатори е пристигнала вчера на официално посещение в унгарската столица и е призовала правителството на страната незабавно да одобрит приемането на Швеция в НАТО, тъй като Унгария е единствената членка на Алианса, която все още не го е направила.

Сенаторът-републиканец Том Тилис заяви на пресконференция в американското посолство, че ратифицирането от Унгария на присъединяването на Швеция към Алианса би било "голяма услуга за свободолюбивите народи по света".

Сенаторът от Демократическата партия Джийн Шейхин заяви, че е разочарована от факта, че нито един член на унгарското правителство не е приел поканата да се срещне с американската делегация, но тя е настроена оптимистично и се надява, че унгарската страна все пак ще одобри приемането на Швеция в НАТО.

Същевременно сенаторът-демократ Крис Мърфи отбеляза, че отказът на правителството на Унгария да се срещне с делегацията от САЩ изглежда "странен и тревожен".

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

И Гърция смята да забрани социалните мрежи за деца под 15 г.

И Гърция смята да забрани социалните мрежи за деца под 15 г.

80% от гърците подкрепят тази мярка, показва публикувано днес проучване

Бил и Хилъри Клинтън са готови да дадат публично показания по аферата "Епстийн"

Бил и Хилъри Клинтън са готови да дадат публично показания по аферата "Епстийн"

Камарата на представителите бе готова да гласува тази седмица за осъждане на двойката за неуважение към Конгреса, защото отказаха да се явят пред надзорния комитет на Камарата

Папата бие тревога за нова оръжейна надпревара между САЩ и Русия

Папата бие тревога за нова оръжейна надпревара между САЩ и Русия

Лъв XIV е тревожен заради риск от „нова надпревара във въоръжаването“, затова настоява да бъде подновен договора СТАРТ за ядрените оръжия между двете глобални сили - САЩ и Русия