17 Януари, 2026

САЩ: Не се страхуваме от търговска война с Китай

САЩ: Не се страхуваме от търговска война с Китай

Финансовият министър на САЩ Стивън Мнучин

Китай по-рано призова САЩ да „се отдръпнат от ръба“ и заплаши, че в противен случай ще отговори

 Министъра на финансите на САЩ заяви, че въпреки заплахите за отговор от Китай срещу наложените тарифи върху стоките от него, президентът на САЩ Доналд Тръмп няма планове да отстъпи и не се притеснява от възможността за търговска война, предава Reuters, цитирана от "Фокус". 

„Ще наложим тарифите. Работим над това. Не се страхуваме от търговска война, както каза президентът, но тя не е наша цел“, заяви финансовият министър  Стивън Мнучин. Той допълни, че САЩ ще могат да постигнат споразумение с Китай по някои въпрос, но допълни, че митата няма да бъдат отменени „докато не получил приемливо споразумение, под което президентът да постави подписа си“.
Китай по-рано призова САЩ да „се отдръпнат от ръба“ и заплаши, че в противен случай ще отговори, нанасяйки мита върху вноса на американска земеделска продукция.

Сподели:

Коментари (0)

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

J-15 е създаден на базата на съветския Су-33 и е оптимизиран за самолетоносачи със система STOBAR. Самолетът дълго време страдаше от постоянни недостатъци, но това вече се променя

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

Генерал-майор Сьорен Андерсен подчерта, че ученията са свързани със „случващото се в Украйна“, като уточни, че досега не е наблюдавал присъствие на руски или китайски кораби в близост до арктическия остров

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

„Пътищата към болницата са затворени, тъй като там е докаран Адам, той се намира в реанимация в безсъзнание, както се говори. Какво точно е състоянието на сина на Кадиров, не знаем със сигурност“, разказва събеседник от Грозни