27 Юли, 2026

САЩ одобриха продажбата на противотанкови ракети Javelin на Косово

САЩ одобриха продажбата на противотанкови ракети Javelin на Косово

Сделката е на стойност 75 млн. долара

САЩ обявиха, че ще продадат противотанкови ракети на Косово, като по този начин ще засилят отбраната на страната, предаде Дарик с позоваване на "Ал Арабия".

Държавният департамент съобщи, че се е съгласил с искането на Косово да закупи 246 ракети Javelin, ключово оръжие, предоставено от НАТО на Украйна за унищожаване на бронираните машини на руските агресори.

Департамент добави, че заедно със съответното оборудване продажбата е на стойност 75 млн. долара.

"Сделката ще подобри дългосрочния отбранителен капацитет на Косово за защита на неговия суверенитет и териториална цялост, за да отговори на националните си отбранителни изисквания", се казва в изявление на Държавния департамент.
Конгресът все още може да блокира продажбата, въпреки че е малко вероятно да го направи.
Сподели:
САЩ наложиха санкции на турска компания за връзки с „Хамас“

САЩ наложиха санкции на турска компания за връзки с „Хамас“

Компанията е превела стотици хиляди долари на „Хамас“, съобщи Службата за контрол на чуждестранните активи OFAC

Иран се закани на Украйна след атака срещу ирански кораб в Каспийско море

Иран се закани на Украйна след атака срещу ирански кораб в Каспийско море

Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаеи окачестви дейсвието като "опасен акт на авантюризъм, който със сигурност няма да остане без отговор от наша страна“

Иранските военни попречиха на 6 кораба да преминат през Ормузкия проток

Иранските военни попречиха на 6 кораба да преминат през Ормузкия проток

В събота от Корпуса на гвардейците на ислямската революция обявиха, че са възпрепятствали четири плавателни съда, които са се опитали да преминат

Коментари (0)