6 Декември, 2025

САЩ пое отговорността за изтичането на информация за атентата в Манчестър

САЩ пое отговорността за изтичането на информация за атентата в Манчестър

Вчера Доналд Тръмп поиска проверка за теча на информация за терора във Великобритания

Американското правителство поема пълна отговорност за изтичането на информация за разследването от британската полиция на атентата в Манчестър, заяви днес държавният секретар на САЩ Рекс Тилърсън, цитиран от Ройтерс.

Тилърсън каза на пресконференция с британския външен министър Борис Джонсън в Лондон, че "в цяла Америка сърцата са съкрушени" след нападението срещу хора, присъствали на концерт на американската певица Ариана Гранде. При атентата в понеделник загинаха 22 човека.

Вчера британската полиция за кратко прекъсна споделянето на разузнавателни данни със САЩ, след като в американските медии изтече информация за нейното разследване.

"Ние поемаме пълна отговорност за това и очевидно съжаляваме, че то се е случило. Що се отнася до неподходящото оповестяване на информация със сигурност го осъждаме", заяви той.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.