Помощникът на президента Доналд Тръмп и специален президентски представител по въпросите на Русия и Украйна Кийт Келог ще посети Германия, Белгия и Украйна в периода 13-22 февруари. Това се съобщава на сайта на Държавния департамент на САЩ.
По-специално, Келог пътува до Европа с цел „насърчаване на целта на президента Тръмп за осигуряване на мир чрез сила в Украйна и защита на националните интереси за сигурност на Съединените американски щати“.
В Германия Келог ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността, а в Белгия ще посети щабовете на НАТО и Европейския съюз в Брюксел, където ще работи със съюзници и партньори от Европа, които са готови да си сътрудничат със САЩ за прекратяване на войната на Русия срещу Украйна и възстановяване на стабилността на континента.
„В Украйна той ще се срещне с правителствени служители и частни граждани, които смело устояват вече почти три години“, се казва в съобщението.
Също така се отбелязва, че президентът Тръмп ясно е подчертавал, че бойните действия трябва да спрат и че САЩ са готови да подкрепят дългосрочно решение.
„Специалният президентски представител Келог е решен да прилага твърда дипломация за постигане на целта на президента“, се посочва в съобщението.
Коментари (0)