9 Май, 2026

САЩ се готвят за агресивна битка с кибератаките преди изборите 2020

САЩ се готвят за агресивна битка с кибератаките преди изборите 2020

Това заяви вчера пред комисия в Конгреса генерал Пол Накасони, началник на американското киберкомандване

Съединените щати се подготвят да водят по-агресивно кибероперации за ответен удар, на фона на нарастващи кибератаки и заплахи за намеса в президентските избори през 2020 година. Това заяви вчера пред комисия в Конгреса генерал Пол Накасони, началник на Киберкомандването на САЩ, съобщи Асошиейтед прес.

Американските военни научиха много от съвместната си работа с други правителствени служби по отблъскването на руската намеса в междинните избори през 2018 г., посочи генералът. Той изтъкна, че сега фокусът е насочен към следващия изборен цикъл.

Генерал Накасони заяви, че кибератаките от страна на Русия, Китай, Северна Корея и Иран стават все по-усъвършенствани и до неотдавна са били извършвани с малко загриженост за последиците. 

Изявлението на генерал Накасони последва доклад на Военноморските сили на САЩ, в който се описват значителни пробиви в морските системи и се заключава, че флотът губи кибервойната, отбелязва агенцията

Сподели:

Коментари (0)

Русия и Украйна потвърдиха американското примирие за 9-11 май

Русия и Украйна потвърдиха американското примирие за 9-11 май

Тръмп изрази надежда, че примирието ще е „началото на края на много дълга, смъртоносна и трудно разрешима война". В навечерието на Деня на победата Русия и Украйна обявиха примирие, договорено с посредничеството на САЩ. Въпреки това взаимни обвинения и атаки поставят под съмнение устойчивостта на споразумението.

Путин се жалва: Украйна атакува център за контрол на въздушното движение край Ростов на Дон

Путин се жалва: Украйна атакува център за контрол на въздушното движение край Ростов на Дон

Той срамежливо добави, че въпреки потенциалния риск не се е стигнало до трагични инциденти

Горски пожар избухна в радиоактивната зона около Чернобил, огънят бързо се разпространява към  ядрен реактор №4

Горски пожар избухна в радиоактивната зона около Чернобил, огънят бързо се разпространява към ядрен реактор №4

Подобни пожари са особено опасни, тъй като могат да доведат до повишаване на радиационните нива в един от най-радиоактивно замърсените райони на Земята.