17 Март, 2026

САЩ се готвят за бурята "Хилари", българското консулство в Лос Анжелис обяви телефони за спешни контакти

САЩ се готвят за бурята "Хилари", българското консулство в Лос Анжелис обяви телефони за спешни контакти

Късно в петък военно-морските сили на САЩ издадоха предупреждение за тропическа буря "Хилари" за широка част от Южния бряг - от границата между Калифорния и Мексико по крайбрежието до Пойнт Мугу и навътре в сушата до пустинята Мохаве. Предупреждението носи заплаха от мощни ветрове и възможност за животозастрашаващи и "потенциално катастрофални" наводнения, както ги нарекоха синоптиците.

"Корабите ще останат в морето, докато неблагоприятното време от бурята отшуми", заявиха от ВМС. "Самолетите са обезопасени в хангари, които са пригодени да издържат на вятър, по-голям от очаквания на борда на военновъздушната база North Island и военновъздушното съоръжение El Centro."

Корабите, които остават в пристанището, ще вземат допълнителни предпазни мерки, за да избегнат потенциални щети, включително добавяне на допълнителни швартови и пускане на котва.

Генерално консулство на България в Лос Анджелис обяви телефенна линия за нуждаещите си от помощ.

"Във връзка с тропическата буря "Хилари", ви уведомяваме, че екипът на Генералното консулство на Република България в Лос Анджелис е в денонощна готовност да окаже съдействие на нуждаещи си от помощ или изпаднали в беда български граждани", се казва в съобщението.

В случай, че разполагате с информация за пострадали сънародници, имате съмнения за такива, или вие самите имате нужда от съдействие, молим да ни уведомите на следния имейл: [email protected] или денонощен телефон за спешни случаи: +1 (310) 437-3606. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

САЩ и Иран поддържат ограничен дипломатически канал чрез специалния пратеник Стив Уиткоф и външния министър Абас Аракчи. Контактите се водят на фона на продължаващата война и напрежението в Близкия изток.

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

„Какво очаква Доналд Тръмп от няколко европейски фрегати в Ормузкия проток, което мощният американски флот не може да направи сам?“, попита Писториус

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Куба остана без ток след пълен срив на електроенергийната мрежа. Масовите прекъсвания на електрозахранването предизвикаха протести и изостриха икономическата криза на острова.