23 Февруари, 2026

САЩ: Ще подкрепим хуманитарна пауза, а не окончателно примирие в Газа

САЩ: Ще подкрепим хуманитарна пауза, а не окончателно примирие в Газа

Джон Кърби

Целта е освобождаване на всички заложници

"Президентът Байдън ще потвърди подкрепата си за хуманитарна пауза, а не за окончателно прекратяване на огъня в Газа.“ 
Това заяви говорителят на Съвета за национална сигурност на САЩ Джон Кърби преди срещата на Байдън с краля на Йордания Абдула II, съобщи Си Ен Ен.

"Искаме войната да приключи възможно най-скоро и вярваме, че една от първите стъпки, които са от решаващо значение за това, е хуманитарна пауза, по-дълга от тази, която видяхме през ноември, която ще ни позволи да изведем всички заложници, да получим повече помощ и съдействие и се надяваме да доведе до дискусии, които биха могли да ни приближат до края на конфликта." - каза Кърби.

Йорданският крал отдавна призовава за прекратяване на огъня в Газа, а коментарите на Кърби идват дни след като американският президент нарече военните действия на Израел "прекомерно строги".

Според високопоставен служител на администрацията, Байдън е разговарял по телефона с израелския министър-председател Бенямин Нетаняху, за да обсъдят сделката за по-нататъшното освобождаване на заложниците в Газа. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп е на ръба на война с Иран, съветниците му молят да си гледа икономиката

Тръмп е на ръба на война с Иран, съветниците му молят да си гледа икономиката

Старши официален представител на Белия дом заяви, че все още няма „единна подкрепа“ в администрацията да се извърши атака срещу страната

 The Times: Поражението на Путин е единственият път към прекратяване на войната в Украйна

The Times: Поражението на Путин е единственият път към прекратяване на войната в Украйна

„Русия стратегически използва образователната система като оръжие, за да възпита милитаризирано поколение поданици, които приемат и възприемат войната като норма“, пише британският журналист и политолог Доминик Лоусън в своя колонка

Зеленски: Русия подготвя нови терористични актове на територията на Украйна

Зеленски: Русия подготвя нови терористични актове на територията на Украйна

По думите на държавния глава в момента се анализират обстоятелствата около терористичния акт, извършен във Лвов.