Украински военни специалисти се обучават по програма за работа със системите
Американското правителство ще предаде на Украйна 8 системи за противовъздушна отбрана NASAMS, като 2 от тях ще пристигнат в най-скоро време, съобщи Укринформ с позоваване на високопоставен служител на Пентагона.
"Съединените щати вече предоставиха (на Украйна — б. ред.) 1400 Stingers, които са средство за противовоздушна отбрана с малък обсег, нашите съюзници и партньори също предоставиха значително количество системи за противовъздушна отбрана с малък обсег. САЩ също се ангажираха да предадат осем системи NASAMS и съответните боеприпаси, две от тях ще бъдат в Украйна в най-скоро време, а още шест ще бъдат предоставени по-късно. Ние освен това поехме ангажимент да създадем комплекс от възможности за противодействие срещу беспилотни системи, включително система VAMPIRE и други радарни системи, защото знаем, че заплахата от безпилотни летателни апарати също е сериозна в момента.” – коментира източникът.
В петък, 28 октомври, заместничката на прессекретаря на Пентагона Сабрина Сингх съобщи, че украински военни специалисти вече се обучават по програма за работа със системите за противовъздушна отбрана NASAMS, която ще приключи съвсем скоро и системите ще бъдат предадени на Украйна.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности
По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна
Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден
"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той
Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня
Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.