Според американския постоянен представител в ООН, Вашингтон ще се радва да стане член на Съвета за човешките права отново, ако той бъде реформиран. Постоянният представител на САЩ в ООН Ники Хейли назова условието за завръщане на страната в Съвета за човешките права.
"Със своето решение Вашингтон по никакъв начин не се отклонява от ангажимента си към зачитането на правата на човека ... Ще продължим активно да искаме реформата на Съвета и ако реформата бъде приета, ние ще се радваме отново да се присъединим към него", каза Хейли.
Както стана ясно по-рано, САЩ официално обявиха излизането си от Съвета за човешките права на ООН. В същото време американският държавен секретар Майк Помпео заяви, че Съветът за човешките права на ООН подкопава националните интереси на страната, а Хейли повече от година се е опитвала да реформира тази организация.
Още от Свят
Украйна удари руска система за ПВО „Стрела-10“, складове за дронове и логистика, и 2 командни центъра
На 14 август и през нощта срещу 15 август подразделения на украинските сили удариха редица руски военни цели
Пресъхващият Дунав разкри мотоциклет от Втората световна и останки на двама войници
Находката е открита в района срещу унгарския парламент. След необходимите изследвания останките се очаква да бъдат погребани в германско военно гробище край Будапеща.
Лихтенщайн въведе равенство между половете в наследяването на трона
Лихтенщайн е конституционна монархия, начело с княз Ханс-Адам Втори от 1989 г., синът на княза, престолонаследникът Алоис, изпълнява функциите на регент и управлява ежедневните държавни дела от 2004 г.