11 Април, 2026

САЩ след убийството на Дугина: Не се съмняваме, че Русия ще си направи изводи

САЩ след убийството на Дугина: Не се съмняваме, че Русия ще си направи изводи

Американците не казват кой би могъл да стои зад атентата срещу дъщерята на Александър Дугин

"Недвусмислено осъждаме атаки срещу цивилни... Прилагаме този принцип в целия свят", каза говорителят Държавния департамент Нед Прайс в отговор на въпрос за случилото се в Москва.

САЩ недвусмислено осъждат умишлените нападения срещу цивилни без значение дали в Киев, Буча, Харков, Краматорск, Мариупол или Москва, цитиран "Ройтерс" думите на говорителя.

Дъщерята на руския ултранационалист Александър Дугин, Дария Дугина стана жертва на атентат близо до Москва.

Изказвайки се на ежедневен брифинг Прайс отказа да каже дали Вашингтон знае кой стои зад атаката, но заяви, че не се съмнява, че руснаците ще си направят съответните заключения. "Не се съмнявам, че руската страна ще разследва това. Също така не се съмнявам, че руснаците ще си направят съответните изводи." Нед Прайс посочва изрично, че Украйна обаче отрича да е замесена по какъвто и да е било начин в организацията на покушението.

Припомняме, че Руската федерална служба за сигурност (ФСБ) обвини украинските тайни служби за убийството на Дугина и дори излязоха с версия за организацията на атентата. Естония, като страна-приемник според тази версия, отхвърли също руските обвинения, че е приела организаторката.

Украинският президентски съветник Михайло Подоляк вчера отрече Киев да има каквато и да е връзка с атентата.
Сподели:

Коментари (0)

Папата осъди водената от САЩ и Израел война срещу Иран

Папата осъди водената от САЩ и Израел война срещу Иран

Никаква кауза не може да оправдае проливането на невинна кръв, подчерта Лъв Четиринадесети, като призова "да провъзгласят ясно, че Бог не благославя никакъв конфлик

Лидер на "Хизбула": "Продължаваме със съпротивата, няма връщане назад!

Лидер на "Хизбула": "Продължаваме със съпротивата, няма връщане назад!

Наим Касем дава ясно да се разбере, че никой не трябва да очаква връщане към предишното състояние. Предстои следващата седмица да се състоят преговори между Ливан и Израел и установяването но мирни отношения между двете страни

Русия променя играта: масирани дневни атаки с дронове „Шахед“ заливат Украйна

Русия променя играта: масирани дневни атаки с дронове „Шахед“ заливат Украйна

Само през първата седмица на април са използвани около 1300 безпилотни апарата, като малка част от тях достигат целите си заради ефективната украинска противовъздушна отбрана