17 Февруари, 2025

САЩ спират Лондон да позволи на ВСУ използването на Storm Shadow на руска територия

САЩ спират Лондон да позволи на ВСУ използването на Storm Shadow на руска територия

Може да чакат резултатите от украинската операция в района на Курск

Решението на Обединеното кралство да позволи на Украйна да използва ракети Storm Shadow за операции в Русия всъщност се блокира от Вашингтон, пише британският  Times.

Източници на вестника от правителството на Великобритания разкриват, че искане за използване на Storm Shadow е изпратено до Вашингтон преди месец, но все още не е получен отговор.

По думите на един от събеседниците „дискусиите около Storm Shadow със съюзниците все още продължават“, докато друг източник - от отбраната, нарече това „рутинен процес за САЩ“.

За да може Лондон да позволи на Украйна да използва тези ракети без ограничения, Великобритания трябва да получи разрешение от своите съюзници - САЩ, Франция и още една страна от НАТО, напомня Times.

Заместник-говорителят на Министерството на отбраната на САЩ Сабрина Синг заяви в четвъртък, че САЩ се „страхуват от ескалация“, когато става въпрос за използването на ракети с голям обсег от Украйна.

Според Times, САЩ може да чакат резултатите от украинската операция в района на Курск, след което ще бъде взето решение.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан

Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?

Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци

Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца