19 Юли, 2026

САЩ: Турция е една от страните с най-малко свобода на пресата

САЩ: Турция е една от страните с най-малко свобода на пресата

Говорителката на Държавния департамент на САЩ Морган Ортагъс заяви, че атаките срещу медиите продължават в целия свят, а Турция е една от страните с най-малко свобода на пресата, предава Ahval.
„До декември 2018 г. повече от 250 журналисти остават в затворите по целия свят, с Турция, Китай и Египет като най-големи нарушители“, заяви Ортагъс в свое обръщение.
Делегация на правозащитни и журналистически организации по-рано заяви в среща с турски държавни служители, че свободата на словото в страната не се е подобрила откакто беше премахнато извънредното пололожение през юли 2018 г. и десетки журналисти остават в затворните или с наложени санкции за пътуване в резултат от политически репротажи и разследвания.
„За сега на твърде много места по света журналисти биват убивани, измъчвани, затваряни и тормозени за това, че отразяват злоупотребите на корумпираните режими, подкопават работата на терористични и криминални организации и дават глас на хората и се борят с дезинформацията“, заяви Ортагъс.
Сподели:
Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините

Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините

Ракетите разрушиха къщи на рибари и повредиха шест леки автомобила

Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ

Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ

Мамдани изрази категоричната си позиция, като определи израелския премиер за „военен престъпник“

Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“

Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“

Обвиненията срещу задържаните включват членство в терористичната организация, публикуване на пропаганда в социалните медии и финансиране на групировката

Коментари (0)