Говорителката на Държавния департамент на САЩ Морган Ортагъс заяви, че атаките срещу медиите продължават в целия свят, а Турция е една от страните с най-малко свобода на пресата, предава Ahval.
„До декември 2018 г. повече от 250 журналисти остават в затворите по целия свят, с Турция, Китай и Египет като най-големи нарушители“, заяви Ортагъс в свое обръщение.
Делегация на правозащитни и журналистически организации по-рано заяви в среща с турски държавни служители, че свободата на словото в страната не се е подобрила откакто беше премахнато извънредното пололожение през юли 2018 г. и десетки журналисти остават в затворните или с наложени санкции за пътуване в резултат от политически репротажи и разследвания.
„За сега на твърде много места по света журналисти биват убивани, измъчвани, затваряни и тормозени за това, че отразяват злоупотребите на корумпираните режими, подкопават работата на терористични и криминални организации и дават глас на хората и се борят с дезинформацията“, заяви Ортагъс.
Фактор
„До декември 2018 г. повече от 250 журналисти остават в затворите по целия свят, с Турция, Китай и Египет като най-големи нарушители“, заяви Ортагъс в свое обръщение.
Делегация на правозащитни и журналистически организации по-рано заяви в среща с турски държавни служители, че свободата на словото в страната не се е подобрила откакто беше премахнато извънредното пололожение през юли 2018 г. и десетки журналисти остават в затворните или с наложени санкции за пътуване в резултат от политически репротажи и разследвания.
„За сега на твърде много места по света журналисти биват убивани, измъчвани, затваряни и тормозени за това, че отразяват злоупотребите на корумпираните режими, подкопават работата на терористични и криминални организации и дават глас на хората и се борят с дезинформацията“, заяви Ортагъс.
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна