С алтернативни и унитарни бойни глави
САЩ успешно проведоха квалификационни изпитания на ракети с увеличен обсег на действие за системите M142 HIMARS и M270 MLRS, съобщиха от Lockheed Martin, които са производител на системи HIMARS, както и са световен лидер в продажбите на военна техника и оръжия.
Отбелязва се, че тестовете са продължили през последните две години.
„Всеки тест потвърди способността на системата да се интегрира с пусковата установка HIMARS, както и обхвата, траекторията и точността на снаряда“, се казва в изявление на концерна, цитирано от агенция УНИАН.
Тестовете са проведени на ракетен полигон в щата Ню Мексико, използвани са ракети с алтернативни и унитарни бойни глави. Отбелязва се, че те са тествани на различни разстояния с максималени обхват до 150 км. След приключване на тестовете Lockheed Martin ще продължи оперативните тестове с американската армия. /БГНЕС
Още от Свят
Вълци навлизат в населени места и раняват хора в Италия
От началото на август са ранени три деца. Последният случай е от 15 август в Нойкатаро край Бари, където шестгодишно момче е било ухапано от животно, за което се предполага, че е вълк. Детето е настанено в отделение по детска хирургия.
Коща: ЕС обсъжда нова програма за взаимодействие с Украйна за 100 млрд. евро
Новият политически сезон в ЕС, който започва през септември, ще бъде белязан от приемането на следващия важен бюджет на Европейския съюз и напредъка в процеса на приемане на Украйна, Молдова и Западните Балкани в Съюза, отбеляза председателят на Европейския съвет
The Moscow Times: Путин подписа 3 секретни указа в деня на посещението на шефа на ЦРУ
"По време на посещението си в Москва, първото му след нахлуването в Украйна, директорът на ЦРУ се срещна с Путин, поради което президентът отмени събитие, за което се готвеха „стотици хора“, заяви кореспондентът на кремълския пул Александър Юнашев