Санкиционирани са представители на иранското киберкомандване
Министерството на финансите на САЩ заяви, че е наложило санкции срещу няколко компании, базирани съответно в Иран и в Хонконг, за това, че предоставят материали и технологии, които Иран използва за своята програма за балистични ракети и за програмата си за дронове, предаде Ройтерс.
Предприети са санкции и срещу базирана в Хонконг компания, която продавала ирански стоки.
Американското финансово министерство каза още, че въвежда санкции срещу шестима представители на киберкомандването на иранския Корпус на гвардейците на Ислямската революция заради злонамерени кибердейности, насочени срещу критична инфраструктура в САЩ и на други места.
Санкциите се изразяват в замразяването на авоари, които се намират в САЩ или попадат под американски контрол.
Фактор
Предприети са санкции и срещу базирана в Хонконг компания, която продавала ирански стоки.
Американското финансово министерство каза още, че въвежда санкции срещу шестима представители на киберкомандването на иранския Корпус на гвардейците на Ислямската революция заради злонамерени кибердейности, насочени срещу критична инфраструктура в САЩ и на други места.
Санкциите се изразяват в замразяването на авоари, които се намират в САЩ или попадат под американски контрол.
Още от Свят
Паника в Русия: Путин се барикадира зад стотици ПВО системи, службите плашат с отмяна на вота
Само в Московска област те са съсредоточили стотици пускови установки за системите С-400, С-500 и „Панцир“
Зелените настояха за извънредна среща на ЕС заради горещата вълна в Европа
ЕС постепенно отстъпва от проекта „Европейски зелен пакт“ – пакетът от мерки за намаляване на емисиите на блока, допринасящи за глобалното затопляне, до нулево нетно ниво до 2050 г. – в опита си да подкрепи икономическата стабилност
Московски отговор на обвинението на Букурещ: Затвориха румънското консулство в Санкт Петербург
Днес посланикът на Румъния в Русия Кристиан Истрате беше призован в руското Министерство на външните работи. Връчена му беше нота, с която румънският генерален консул в Санкт Петербург е обявен за персона нон грата.