26 Януари, 2026

САЩ затварят посолството си в Беларус, отзовават част от дипломатите си в Москва

САЩ затварят посолството си в Беларус, отзовават част от дипломатите си в Москва

Антъни Блинкън

Това става ясно от изявление на държавния секретар Антъни Блинкън

Държавният департамент на САЩ затваря американското посолство в Беларус и позволява на дипломатите си в Москва, изпълняващи несъществени функции, включително на членовете на семействата им, да я напуснат заради конфликта в Украйна, предадоха Асошиейтед прес и БТА.

Държавният секретар Антъни Блинкън обяви днес спирането на работата на посолството в Минск и разпореди отпътуването на персонал от мисията в Москва.

"Предприемаме тези стъпки от съображения за сигурност и безопасност, произтичащи от непровокираната и неоправдана атака на руската армия срещу Украйна", се посочва в изявлението на Държавния департамент.
Сподели:

Коментари (0)

Популистът Салвини с провокативно послание към Зеленски след Давос

Популистът Салвини с провокативно послание към Зеленски след Давос

Изказването на бившият вицепремиер на Италия предизвика напрежение в Рим, докато правителството на Мелони поддържа твърд курс в подкрепа на Киев

Убийства на протестиращи  в Иран  може да са 25 000

Убийства на протестиращи в Иран може да са 25 000

Протестите започнаха в края на декември заради икономически недоволства, но се превърнаха в масово движение срещу Ислямската република

Германия поиска Тръмп да се извини заради думите си за съюзниците в Афганистан: Неуважително е към жертвите!

Германия поиска Тръмп да се извини заради думите си за съюзниците в Афганистан: Неуважително е към жертвите!

В състава на мисиите на НАТО "Трайна свобода" и "Решителна подкрепа" в Афганистан участваха хиляди германски войници, които дадоха 59 жертви.