30 Април, 2026

Съветът на ЕС удължи санкциите срещу лица застрашаващи териториалната цялост на Украйна

Съветът на ЕС удължи санкциите срещу лица застрашаващи териториалната цялост на Украйна

Съветът на Европейския съюз удължи за следващите шест месеца, до 15 март 2024 г., срока на действие на санкциите срещу лицата, отговорни за подкопаването или застрашаването на териториалната цялост, суверенитета и независимостта на Украйна. Това се казва в прессъобщение, публикувано на уебсайта на Европейския съвет, съобщи „Укринформ“. "Днес Съветът взе решение да удължи с още шест месеца, до 15 март 2024 г., срока на действие на ограничителните мерки, насочени към лицата, отговорни за подкопаване или застрашаване на териториалната цялост, суверенитета и независимостта на Украйна", се казва в съобщението.

Отбелязва се, че санкциите предвиждат ограничения за пътуване на физически лица, замразяване на активи и забрана за предоставяне на финансови средства или други икономически ресурси на изброените физически и юридически лица. Санкциите ще продължат да се прилагат спрямо общо почти 1800 физически и юридически лица, като много от тях са приети в отговор на продължаващата неоправдана и непровокирана военна агресия на Русия срещу Украйна. Както беше съобщено, в отговор на военната агресия на Русия срещу Украйна Европейският съюз масово разшири санкциите срещу Русия с цел значително да ограничи способността ѝ да финансира войната, да я лиши от критични технологии и пазари и да отслаби икономическата ѝ база./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Зеленски: Украйна е в най-добрата позиция на фронта през последните 9–10 месеца, налагаме „далекобойни санкции“

Президентът отбеляза, че още сега Украйна нанася удари по Русия на разстояние от 1500 км. Той подчерта, че в бъдеще този показател ще нараства.