Съветник на Зеленски: След войната Украйна ще се нуждае от готови да се бият европейски войници
"Става дума и за готовността им да се бият, да се защитават, да са оборудвани и да разбират, че Украйна е неделима част от европейската сигурност", обясни съветникът
След войната Украйна ще се нуждае от разполагането на "готови да се бият" европейски войници на своя територия, а не от мироподдържащи сили, заяви Игор Жовква, съветник на президента Володимир Зеленски, цитиран от Франс прес.
"Не количеството е важно", подчерта той. "Става дума и за готовността им да се бият, да се защитават, да са оборудвани и да разбират, че Украйна е неделима част от европейската сигурност", обясни той.
"Всеки войник трябва да бъде готов да участва в реална битка. Точно това правят украинците от три години и повече. Ако сте войник, сте готов да участвате в битка".
45-годишният Жовква, който участва в преговорите със САЩ в Саудитска Арабия, даде интервю пред френската агенция точно преди новата среща на високо равнище на "коалицията на желаещите" в Париж.
Още от Свят
„Украинска правда“: Откриха тялото на заподозряната за атентата в Монако
За Березовска беше издадена червена бюлетина на Интерпол по обвинения в опит за убийство, поставяне на взривно устройство на обществено място
Зеленски отива на срещата на върха на НАТО още по-уверен в себе си и позицията на Украйна
Източници отбелязват, че Зеленски отлага подписването на споразумение за сътрудничество със САЩ в производството на дронове, което разкрива нарастващата му увереност
Правнукът на Брежнев: Сам се предадох на ВСУ - не искам да се връщам в Русия, може да ме разстрелят (видео)
Предал се на украински дрон, а впоследствие е задържан от войници от 34-а бригада на морската пехота