6 Февруари, 2026

България е на челно място в ЕС по използване на принудителен труд

България е на челно място в ЕС по използване на принудителен труд

Румъния, Гърция, Италия и Кипър са други страни от общността, където най-много се използва робски труд, съобщава Верикс Мейпълкрофт”

Северна Корея остава на първо място в списъка на страните, където положението с робския труд е най-лошо, сочи класацията на британската компания „Верикс Мейпълкрофт”, която включва 198 държави, предаде БНР.

21 млн. души по света, ред които и деца, полагат принудителен труд, сочат данни на Международната организация на труда.
ЕС е регионът в света, където случаите на т.нар. съвременно робство са нараснали най-много от началото на 2017 г.
Причината е постоянният приток на над 100 000 мигранти.

Румъния, Гърция, Италия, Кипър и България са страните от общността, където най-много се използва робски труд, съобщава Верикс Мейпълкрофт”.

Най-много се е влошила ситуацията в Турция, а най-голямо подобрение има в Индия. Тайланд също бележи напредък, но и в двете страни рискът от съвременно робство остава много висок.

Сподели:

Коментари (0)

Гръцката полиция откри 5,5 кг хероин в тайник в колата на български гражданин

Гръцката полиция откри 5,5 кг хероин в тайник в колата на български гражданин

Хероинът е бил скрит в специално изграден тайник. Наркотиците са открити с помощта на полицейското куче Рокси

Мистериозна фондация финансирала дейността на издирвания от полицията Ивайло Калушев

Мистериозна фондация финансирала дейността на издирвания от полицията Ивайло Калушев

Cleardeep има ключова роля в кариерното развитие на собственика на хижа "Петрохан" по време на дългия му престой в Мексико

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Велев от Асоциацията на индустриалния капитал в България е обезпокоен за това какво би се случило, ако продължаваме да взимаме по 17-18 милиарда лева дълг всяка година, което, по думите му, не покрива даже ръста на брутния вътрешен продукт