18 Декември, 2025

СБУ унищожи руска техника за стотици милиони долари на летище „Белбек“

СБУ унищожи руска техника за стотици милиони долари на летище „Белбек“

Снимка: СБУ

Поразен е самолет МиГ-31 с пълен боен комплект (ориентировъчна цена – $30-50 млн. в зависимост от окомплектовката и въоръжението)

Тази нощ дронове с голям обсег на Центъра за специални операции „Алфа“ към СБУ (Службата за сигурност на Украйна) успешно са отработили по компоненти на руската ПВО на военното летище „Белбек“ във временно окупирания Крим. Това съобщиха от пресцентъра на СБУ.

Отбелязва се, че в резултат на прецизни попадения на украинските безпилотници са поразени:

два комплекса за далечно радиолокационно откриване „Небо-СВУ“ (цена на един – около $60-100 млн.);

РЛС 92Н6, която е част от зенитно-ракетния комплекс С-400 „Триумф“ (ориентировъчна цена за вътрешния пазар $30 млн., експортна – $60 млн.);
зенитно-ракетен комплекс „Панцир-С2“ (ориентировъчна цена за вътрешния пазар $12 млн., експортна – $19 млн.);

самолет МиГ-31 с пълен боен комплект (ориентировъчна цена – $30-50 млн. в зависимост от окомплектовката и въоръжението).

„СБУ продължава ефективната работа по унищожаването на системи за ПВО в Крим, които прикриват важни военни и логистични обекти на окупаторите. Ликвидирането на компоненти от тази ешелонирана система съществено отслабва отбраната и военните възможности на врага в Кримското направление“, отбелязаха от спецслужбата.

Удари по РФ – други новини

Както съобщи УНИАН, наскоро СБУ организира морски „взрив“ (хлопок) в пристанището на Новоросийск.
В резултат на спецоперацията, за първи път в историята подводни дронове „Sub Sea Baby“ взривиха руска подводница клас 636.3 „Варшавянка“ (по класификация на НАТО – Kilo). На борда на подводницата бяха разположени четири пускови установки за крилати ракети „Калибър“, които врагът използва за удари по територията на Украйна.
Стойността на подводница клас „Варшавянка“ е около 400 млн. щатски долара.

Сподели:

Коментари (0)

Речта на Тръмп пред нацията: Уверения и самохвалство - а може би се притеснява?

Речта на Тръмп пред нацията: Уверения и самохвалство - а може би се притеснява?

"Най-пресните проучвания на общественото мнение обаче не отговарят на представата на Тръмп за ситуацията в Съединените щати. Одобрението за президента спада, а причината е продължаващата инфлация и високите разходи за живот на американците."

Германия отпуска 240 млн. евро за енергия и отопление на Украйна

Германия отпуска 240 млн. евро за енергия и отопление на Украйна

Енергийният сектор на Украйна, който е стратегическа цел на руските атаки, е от решаващо значение за гарантиране, че хората могат да останат в родината си, подчерта федералният министър за икономическо сътрудничество и развитие Алабали Радован

Русия иска от САЩ информация за преговорите между Украйна и Европа

Русия иска от САЩ информация за преговорите между Украйна и Европа

Прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков пред руски медии незнайно защо пожела точно САЩ да дадат разяснения