7 Юли, 2026

СДС празнува 35 г. от създаването си: Останахме верни на каузата

Снимка: БГНЕС

"Надскочихме Христовата възраст и все още ни има на политическата сцена"

"Надскочихме Христовата възраст и все още ни има на политическата сцена." – с тези думи започна поздравителното си слово председателя на СДС Румен Христов.

Днес синята партия отбелязва 35-ата годишнина от своето създаване.

"За СДС могат да се кажат само добри неща, разбира се, допуснахме и грешки, но е важно това,  което направихме. СДС е партията, която промени България, събори комунизма, установи многопартийната система, върна свободата на словото, въведе пазарната икономика, което беше предпоставка за приемането ни в ЕС." - напомни Христов. 

"Задават ми въпроси каква е тежестта на СДС днес. Моят отговор е, че тя не се измерва количествено, а с всички неща, които изброих, с порива на хората, които вярват в демокрацията. Останахме верни на нашата кауза и искам тези, които бяха по митингите и площадите и викаха: „Кой не скача е червен!“,  да има за кого да гласуват.
Благодаря ви, че сме заедно и сте всеотдайни, че сте със „синьо“ сърце, благодаря и на на семействата ви!
Да сте живи и здрави и да пребъде СДС, си пожела председателят на партията." - каза председателят на СДС.

Сподели:
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване

Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет

Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет

Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.

Коментари (0)