"Протестиращите не го харесват много, но ще окаже, че са го издигнали на власт."
"Със сигурност президентът Радев ще е големият печеливш. Протестиращите не го харесват много, но ще окаже, че са го издигнали на власт".
Това заяви пред БНР Виктор Димчев, анализатор и продуцент.
"Видях едно огромно множество, което постепенно се събираше, за да изрази своята политическа позиция от една страна, а от друга, за да присъства на концерт с известната група "Ахат", която беше част от политическото послание и говорителите на една политическа партия, която успя да вземе протеста и да го направи много цветно и забавно събитие. Целият площад беше превърнат в един огромен стадион със страшно много мултимедия. Чуваше се отвсякъде много добре."
Господин (Атанас) Атанасов беше освиркан от голяма част от протеста, докато се опитваше да говори от трибуната, отбеляза Димчев.
"Както и други политически говорители", добави той.
По думите му, това със сигурност е един от най-големите протести.
Правителството трябваше да подаде оставка още при първия, смята Димчев.
"Вероятно ще видим такава чак след Нова година. Управляващите смятат, че е по-разумно първо да преведат страната ни през приемането в еврозоната." - коментира той.
Още от България
Владимир Малинов е отстранен от поста изпълнителен директор на "Булгартрансгаз“
Мястото ще бъде заето от Кирил Равначки, който бе начело на държавния газов оператор, докато Малинов беше министър. Сменени са и други членове на Управителния съвет.
Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова
Той посочи, че политиката не трябва да се свежда единствено до упражняването на власт, а да бъде дългосрочно и последователно следване на общи цели.
Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма
Той и заместник-министър Мишченко са обсъдили възможностите за активизиране на политическия диалог, икономическите взаимоотношения, транспортно и енергийно свързване, както и обмяна на опит в областта на иновациите в сферата на отбраната,