22 Януари, 2026

СДВР: Полицаите, били протестиращи, са уволнени, има данни и за други служители на реда

СДВР: Полицаите, били протестиращи, са уволнени, има данни и за други служители на реда

Любомир Николов, снимка: БГНЕС

38 души са задържани по време на кървавия протест срещу ръководството на БФС. На 24 души са наложени санкции от по 1 000 лв. и е наложена забрана за посещаване на спортни събития за срок от 1 година. Други са с обвинение за притежание на наркотични вещества, обвинения са умишлен палеж и увреждане на собственост.

Това обяви директорът на СДВР Любомир Николов по време на участието си в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред в Народното събрание.

Има и полицейски служители, които са превишили правомощията си. За момента СДВР разполага с данни за трима полицаи, които са посегнали на протестиращите. Вече е образувано досъдебно производство и са отстранени от длъжност. СДВР разполагат с данни и за още 3-4 полицейски служители, които също са превишили правомощията си по време на протеста срещу БФС.

По отношение на записа от заведението "Бар 75" до Министерство на младежта и спорта, Николов посочи, че е задържан извършителят и други лица, които имат съпричастност към ескалирането на протеста и подпалването на полицейския бус. Спрямо това лице е образувано досъдебно производство и е с мярка за неотклонение "задържане под стража". Още един човек е задържан за протеста с мярка "задържане под стража" за увреждане на държавното и общинско имущество.

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Логично е да подкрепим и конкретни дипломатически усилия – включително работата на Николай Младенов

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България"

Николай Нанков: Да уловиш мига в свят, който се кове пред очите ни

Николай Нанков: Да уловиш мига в свят, който се кове пред очите ни

България не е периферия и историята ще докаже правилността на това решение, казва депутатът от ГЕРБ Николай Нанков