6 Януари, 2026

Седмицата започва с предимно слънчево време и температури до 12 градуса

Седмицата започва с предимно слънчево време и температури до 12 градуса

Слънчев понеделник; илюстрация: Faktor.bg/Ai

Стабилно време днес с повече слънце, ограничена сутрешна мъгла и без съществени промени в атмосферното налягане. Температурите ще са между 7 и 12 градуса, по Черноморието – до 10.

На 15 януари атмосферното налягане над страната е по-високо от обичайното за месеца и през днешния ден ще се задържи без съществена промяна. Това създава условия за стабилно и сравнително спокойно време в по-голямата част от България.

През деня ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и в котловините ще има мъгла или ниска слоеста облачност, което временно ще ограничи видимостта. С напредването на деня мъглата ще се разсее, а облачността ще се разкъса и намалее. Вятърът ще бъде слаб, от запад-северозапад. Максималните дневни температури ще се движат между 7° и 12°, като в София се очаква около 8°.

В планинските райони времето също ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от север-северозапад, който ще се усеща по-осезаемо по високите части. Температурите ще останат сравнително ниски за сезона – около 7° на 1200 метра надморска височина и приблизително 2° на 2000 метра.

По Черноморието ще преобладава слънчево време, като по-значителна облачност ще има над северното крайбрежие. В сутрешните часове на отделни места ще има намалена видимост. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 9° и 10°. Температурата на морската вода е в диапазона 11°–13°, а вълнението ще бъде 2–3 бала.

В София слънцето изгрява в 7:50 ч. и залязва в 16:54 ч., като продължителността на деня е 9 часа и 4 минути. Луната изгрява в 3:28 ч. и залязва в 13:46 ч., като се намира във фаза четири дни след последна четвърт.

Източник: НИМХ

Сподели:

Коментари (0)

Идват първите пенсии в евро: Засилена полицейска охрана край пощите и банките

Идват първите пенсии в евро: Засилена полицейска охрана край пощите и банките

За координиране на действията служители на МВР са провели повече от 4 хил. срещи с представители на Български пощи, банкови институции, държавната и местна власт

Няма българска дума "евра", как е правилно да изпишем новата валута

Няма българска дума "евра", как е правилно да изпишем новата валута

Институтът за български език посочва, че в ежедневната устна и писмена реч формата "евра" се счита за некнижовна и неправилна и добавя, че думата "евро" няма форма за множествено число

Брилянтна операция или скок в бездната: Последният ни посланик в Каракас с тежка прогноза за Венецуела

Брилянтна операция или скок в бездната: Последният ни посланик в Каракас с тежка прогноза за Венецуела

Знае ли президентът Тръмп кой реално командва администрацията във Венецуела и колко яко се стреля там просто така, пита българският дипломат