6 Август, 2026

Седмицата започва със слънце

Максималните температури ще бъдат между 6° и 11°

Днес над по-голямата част от страната ще се задържи предимно слънчево, но от югозапад облачността, средна и висока, ще се увеличава, събщава НИМХ към БАН. В котловините от Югозападна България ще се задържи мъгливо, като след обяд видимостта временно ще се подобрява.

Почти тихо време.

Максималните температури ще бъдат между 6° и 11°, отново значително по-ниски в районите с трайна мъгла, в София - около 0°.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца - ще продължи бавно да се понижава.

В планините ще преобладава слънчево време, от запад облачността, средна и висока, ще се увеличава. Ще духа слаб, по билата - умерен югоизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 10°, на 2000 метра - около 5°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево със слаб северен вятър. Максималните температури ще бъдат между 8° и 10°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 51 мин. и залязва в 17 ч. и 25 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 34 мин. Луната в София залязва в 10 ч. и 52 мин. и изгрява в 00 ч. и 18 мин. на 21 януари. Фаза на Луната: един ден преди последна четвърт.

Сподели:
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби  Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика

Коментари (0)