17 Януари, 2026

Седмица на стачки и демонстрации в Гърция

Седмица на стачки и демонстрации в Гърция

Снимката е илюстративна


Седмица на стачки и демонстрации започва в Гърция. Повечето прояви са в Атина, но ще бъдат засегнати и други големи градове на страната.

Стачката на таксиметровите шофьори, която започна днес, активира реакция и на други сектори, където работят хора на свободна практика. Утре се подготвя демонстрация на адвокати, лекари на частна практика, строители, които ще протестират срещу спорния проектозакон за промени в данъчното облагане. Правителството настоява да се приеме от парламента въвеждане на данък върху предполагаемата печалба на хората на свободна практика.

На 6-и декември в готовност за масови демонстрации са ученици и студенти в памет на невъоръжен младеж, застрелян от полицай преди 15 години. Протестите се организират в социалните мрежи с призив "Да спрем полицейското насилие".

В същото време 3000 полицаи ще охраняват Атина на 7 декември във връзка с посещението на турския президент Ердоган и голяма част от правителството в Анкара, съобщава БНР.

За същия ден е запланувано гласуване в парламента на спорния проектозакон за данъците и синдикатите призовават за демонстрации.
Сподели:

Коментари (0)

Али Хаменей: Тръмп е престъпник, трябва да пречупим гръбнака на бунтовниците

Али Хаменей: Тръмп е престъпник, трябва да пречупим гръбнака на бунтовниците

"Нямаме намерение да водим страната към война, но няма да пощадим националните престъпници."

Тръмп покани Ердоган в „Съвета за мир“, който ще управлява Газа

Тръмп покани Ердоган в „Съвета за мир“, който ще управлява Газа

Ердоган е получил предложението в писмо, изпратено вчера от американския президент.

Десетки хиляди датчани на протест срещу Тръмп: Не, означава НЕ! Гренландия на гренландците!

Десетки хиляди датчани на протест срещу Тръмп: Не, означава НЕ! Гренландия на гренландците!

Сред протестиращите има делегация от американския Конгрес. "Изявленията на президента не отразяват чувствата на американския народ.“