6 Декември, 2025

Седмицата започва със слънце и температури до 28 градуса

Седмицата започва със слънце и температури до 28 градуса

Времето ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на отделни места в Дунавската равнина ще се образува мъгла или ниска облачност, а след обяд над Западна България ще се развива купеста облачност, но главно в планинските райони ще превали. Това съобщиха за "Фокус" от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българска академия на науките (БАН).

Ще духа слаб, в източните райони до умерен североизточен вятър.  Максималните температури ще са между 23° и 28°, по-ниски по Черноморието: 15-17°. 

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 15-17°. Температурата на морската вода е 11°-13°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.

Над планините преди обяд ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд над масивите в Западна България ще се развива купеста облачност, но само на отделни места за кратко ще превали. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър, в масивите от Югоизточна България до силен от изток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра – около 11°.

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.