25 Юли, 2026

Седмицата започва със слънце, температурите се покачват

След обяд ще се развият купести и купесто-дъждовни облаци

Времето ще бъде предимно слънчево, но след обяд отново ще се развият купести и купесто-дъждовни облаци и на места, главно в западните и централни райони ще превали и прегърми.

Вятърът ще е слаб с променлива посока. Максималните температури ще са между 25 и 30 градуса, в София около - 26 градуса. Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността, но без валеж.

Максималните температури ще са между 20 и 25 градуса. Над планините преди обяд ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад.

Максималната температура на 1200 метра ще е около 20 градуса, на 2000 метра - около 13 градуса.
Сподели:
Николай Нанков:   Вентилаторна турбина падна в тунел "Витиня" – кой проверява и поддържа съоръжението?

Николай Нанков:   Вентилаторна турбина падна в тунел "Витиня" – кой проверява и поддържа съоръжението?

От управляващите виждаме само хаос и оправдания, а е време  да се захващат за работа, казва народният представител

Разследват жесток побой над мъж от служители на фирма за бързи кредити

Разследват жесток побой над мъж от служители на фирма за бързи кредити

Пострадалият е откаран в болнично назначение, където спешно е опериран

WWF: Щетите от горските пожари у нас се умножиха 8 пъти за периода 2011–2025 г.

WWF: Щетите от горските пожари у нас се умножиха 8 пъти за периода 2011–2025 г.

Страната вече е сред 5-те най-уязвими държави в ЕС по щети от пожари. Над 90% от разходите по щетите от огнените стихии за 2025 г. са отишли за изключително тежкия пожар на Пирин, който струва на България над 17 млн. лв.

Коментари (0)