4 Февруари, 2026

Село Глогово отбеляза своя традиционен събор

Село Глогово отбеляза своя традиционен събор

илюстративна снимка: пресцентър на община Тетевен

Съборът бе открит на 27 юни от кмета на селото – Иво Милчев, подкрепен от депутата от ГЕРБ-СДС Николай Нанков, а участие в празничната програма взеха народната певица Светла Дукатева и ансамбъл „Балкански огън“

През изминалите почивни дни село Глогово отбеляза своя традиционния събор с богата празнична програма. Тя включваше редица спортни и културни мероприятия, които се реализираха с подкрепата на Община Тетевен и народния представител Николай Нанков.
Съборът бе открит на 27 юни от кмета на селото – Иво Милчев, а участие в празничната програма взеха народната певица Светла Дукатева и ансамбъл „Балкански огън“.

През съботния ден се проведоха конни състезания, турнири по волейболен и тенис на маса. Вечерта бе организиран митинг-заря по случай 81 години от гибелта на Ариф Дженин. Преди официалната част се проведе шествие от Кметството до неговия паметника, намиращ се в двора на училището в селото. Участие в шествието взеха кметът на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева, зам.-кметът Тони Стоев, председателят на ОбС- Тетевен – Мария Стойчева, кметът на с. Глогово – Иво Милчев, общински съветници, представители на НЧ „Ариф Дженин 1961“, народни представители и др. В знак на уважение и признателност бяха поднесени цветя пред паметника на Ариф Дженин, като края на събитието бе сложен с пъстра заря.

В неделния ден жителите и гостите на Глогово имаха възможността да наблюдават съревнованията в турнира по шахмат, както и станалия вече традиционен турнир по народни борби, в памет на шампиона по борба, роден в село Глогово - Севин Миленов. 

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"