17 Февруари, 2025

СЕМ ограничи Russia Today и Sputnik в България

СЕМ ограничи Russia Today и Sputnik в България

Съветът за електронни медии ограничи разпространението на медийни услуги на Russia Today и Sputnik в България.

Комисията взе това решение единодушно на извънредно заседание днес. То ще бъде изпратено до Комисията по регулиране на съобщенията, която трябва да предпрееме съответните действия. Причината за въведеното огранечение е нахлуването на Русия в Украйна, което се отразява от посочените по-горе медии в пропагандистки дух.

БГНЕС припомня, че ЕС наложи строги международни санкции срещу Русия, които засегнаха информационната агенция Sputnik и телевизионната мрежа Russia Today, която се смята за рупор на Кремъл.

Компанията Meta, собственик на Facebook, и Twitter съобщи, че ограничава присъствието новини от руски държавни новинарски издания в платформите си. По-рано You Tube лиши руския канал RT от възможността да реализира доходи на своята платформа.

Румъния също затвори всички пропагандни сайтове на Москва и забрани Russia Today.

Преди няколко дни такава стъпка предприе и българският кабелен оператор "Булсатком", който прекрати разпространението на спонсорирания от руската държава телевизионен канал. /БГНЕС
Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"