Тази седмица БНТ получи акт от Съвета за електронни медии, който строго наказва телевизията заради рубриката на г-н Петър Стоянович - заради това, че историите му противоречат на добрите нрави и на морала. Така е формулиран упрекът към г-н Стоянович.
Това заяви Георги Любенов по време на неговото предаване в сутрешния ефир на БНТ. На 7 март по време на заседание на Съвета за електронни медии (СЕМ) стана ясно, че рубриката на историка и бивш министър на културата проф. Петър Стоянович в "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ е застрашена заради "сексистка и недопустима" реплика.
Тази сутрин редовната рубрика на Петър Стоянович отсъстваше от програмата на съботния сутрешен блок на БНТ, но водещият увери, че Стоянович остава част от предаването.
Още от Арт Фактор
Кейт Уинслет дебютира като режисьор със семейна сага за Netflix
Най-интересното име в цялата продукция е Джо Андерс, който е автор на оригиналния сценарий на Goodbye June, който разказва вълнуващата история на братя и сестри, които се сближават покрай трагичен инцидент
"Конклав" спечели четири награди на БАФТА, продължава пътя си към "Оскар"-ите
Три награди на британския кинофестивал получи и лентата на Брейди Корбет „Бруталистът“ - за най-добра мъжка роля, за най-добър саундтрак и за операторско майсторство
Силвия Плат: Ако не пиша, умирам!
НЕБЕСНА ЧИТАНКА