8 Май, 2026

Сенатът на САЩ одобри засилването на санкциите срещу Русия, Иран и КНДР

Сенатът на САЩ одобри засилването на санкциите срещу  Русия, Иран и КНДР

Предстои текстът да бъде изпратен за подпис на президента Доналд Тръмп

Сенатът на САЩ одобри засилване на едностранните американски санкции срещу Русия, Иран и Северна Корея. По-рано тази седмица законопроектът беше приет и в Камарата на представителите.

Предстои текстът да бъде изпратен за подпис на президента Доналд Тръмп. От Белия дом съобщиха, че Тръмп ще наложи вето, само ако прецени, че санкциите срещу Москва трябва да са още по-силни.

Законопроектът обаче предизвика безпокойство в ЕС, тъй като може да доведе до глоби за компании, които помагат на Русия да строи газопроводи. Такъв пример е проектът „Северен поток-2" на стойност 9,5 милиарда евро.
 
Руският президент Владимир Путин заплаши с ответни мерки.

Сподели:

Коментари (0)

Рубио на среща в Рим с Мелони  за успокояване на напрежението след критиките на Тръмп

Рубио на среща в Рим с Мелони за успокояване на напрежението след критиките на Тръмп

Ден след „приятелската и конструктивна“ аудиенция при папа Лъв XIV, когото Тръмп остро атакува заради антивоенна реторика, Рубио е на разговори с крайнодясната лидерка Мелони в нейната правителствена резиденция

Политически трус във Великобритания: партията на Фараж е на път да помете лейбъристите

Политически трус във Великобритания: партията на Фараж е на път да помете лейбъристите

Първите резултати от местните избори показват сериозен срив за партията на Киър Стармър, докато Reform UK на Найджъл Фараж печели все по-широка подкрепа в традиционни работнически райони

Украинската отбрана възпламени нефтобаза в Ярославъл, финансирала руската война

Украинската отбрана възпламени нефтобаза в Ярославъл, финансирала руската война

Зеленски определи успеха на украинските въоръжени сили и военно разузнаване като акт на справедливост. „Украинските далекобойни санкции остават в сила в отговор на руските удари по нашите градове и села."