28 Април, 2026

Сенатът на САЩ гласува за отмяна на митата на Тръмп срещу Канада

Сенатът на САЩ гласува за отмяна на митата на Тръмп срещу Канада

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В Камарата на представителите това предложение може да не бъде прието

Сенатът на САЩ прие резолюция, която на практика ще отмени митата, наложени от президента Доналд Тръмп върху Канада. Предложението беше подкрепено дори от четирима сенатори-републиканци.

Изданието Axios отбелязва, че това гласуване показва колко силно някои републиканци са обезпокоени от политиката на Тръмп. Резолюцията, внесена от сенатора Тим Кейн, отменя извънредното положение, което позволи на американския президент да въведе мита срещу Канада.

Гласуването е победа за демократите, които се противопоставяха на търговската политика на Тръмп. Въпреки това, предложението най-вероятно няма да бъде одобрено в Камарата на представителите.

Републиканските сенатори Сюзан Колинс, Мич Макконъл, Лиза Мурковски и Ранд Пол се присъединиха към демократите и подкрепиха резолюцията, която беше приета с 51 на 48 гласа.

Последни новини за митата на Тръмп
Президентът на САЩ Доналд Тръмп предизвика мащабна търговска война срещу ключови партньори. В отговор Канада и Китай наложиха свои мита.

На 11 март канадската провинция Онтарио въведе 25% мито върху електроенергията, внасяна от САЩ. В отговор Тръмп обяви нови мита – допълнителни 25% върху цялата стомана и алуминий. По-късно той отмени решението си за въвеждане на 50% мито върху стомана и алуминий от Канада.

faktor.bg

 

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп има време само до петък, за да узакони войната в Иран

Тръмп има време само до петък, за да узакони войната в Иран

Ако не получи одобрението на Конгреса на САЩ за продължаване на военните действия, неговата война скоро ще излезе извън рамките на закона

Мерц: Украйна вероятно ще трябва да приеме факта, че част от нейната територия може да остане извън контрола на Киев

Мерц: Украйна вероятно ще трябва да приеме факта, че част от нейната територия може да остане извън контрола на Киев

Германският канцлер смята, че ако украинският президентиска да каже това на украинците и да си осигури подкрепата на мнозинството, трябва да се проведе референдум по въпроса

НАТО ще отмени годишните си срещи на върха

НАТО ще отмени годишните си срещи на върха

Това обаче „няма да повлияе“ на срещата на върха в Анкара през юли тази година, която вече е планирана и подготовката за която е в напреднала фаза.