21 Април, 2026

Сенатът на САЩ блокира закона за помощ за Израел без Украйна

Сенатът на САЩ блокира закона за помощ за Израел без Украйна

Представителите на Демократическата партия обвиниха републиканците, че политиканстват

Демократите  в Сената на САЩ блокираха опитите на представителите на Републиканската партия да одобрят законопроект за предоставяне на извънредна помощ на Израиел, отделно от тази за Украйна и без да се предвижда помощ за Киев – документът беше приет от Камарта на представителите през миналата седмица, пише Reuters.

Сенаторът-републиканец Роджър Маршал заяви, че времето е важно и че е "крайно важно Сенатът да не отлага доставката на тази извънредно важна помощ за Израел нито ден".

Демократите отхвърлиха този подход, като подчертаха важността на помощта за Украйна, както и на тази за Израел, в допълнение към хуманитарната помощ, финансироването на охраната на границите и средствата за възпиране на Китай в Индо-Тихоокеанския регион. Именно това се казва в искането за финансиране в размер на 106 милиарда долара, изпратено от президента Джо Байдън до Конгреса през миналия месец.

Представителите на Демократическата партия обвиниха републиканците, че политиканстват, използвайки ситуацията в Израел и обвързвайки помощта за тази страна със съкращаване на финансирането на Службата за вътрешните доходи на САЩ.

"Нашите съюзници в Украйна не могат да си позволят отлагане, както и нашите съюзници в Израел", подчерта председателката на бюджетната комисия в Сената Пати Мъри.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Външното министерство на Италия извика руския посланик заради обиди срещу Мелони

Ккремълския пропагандист Владимир Соловьов, произнесени на италиански език по руска телевизия - че Мелони е „позор за човешкия род“, „дива зверица“, „сертифициран идиот“ и „отвратителна малка жена“.

Мексико разследва смъртоносен инцидент с американски агенти като възможно нарушение на суверенитета си

Мексико разследва смъртоносен инцидент с американски агенти като възможно нарушение на суверенитета си

„Вчера прокуратурата в Чиуауа промени позицията си и ние разследваме какво са правили тези лица и за коя служба са работили“

ЕС създава мисия в Армения, за да противодейства на руската намеса в изборите

ЕС създава мисия в Армения, за да противодейства на руската намеса в изборите