5 Декември, 2025

Драма на Световното клубно по футбол: Ал Хилал разби Манчестър Сити

Драма на Световното клубно по футбол: Ал Хилал разби Манчестър Сити

Снимка: EPA/BGNES

Редовното време завърши с равен резултат 2:2, но в края на драматичните продължения Маркос Леонардо отбеляза победния гол и донесе една от най-големите победи в историята на клубния футбол от Близкия изток

Саудитският клуб Ал Хилал хвърли бомба на Световното клубно първенство. Възпитаниците на бившия треньор на Интер Симоне Индзаги победиха с 4:3 след продължения считания за фаворит Манчестър Сити и продължават на ¼-финалите на турнира.

Редовното време завърши с равен резултат 2:2, но в края на драматичните продължения Маркос Леонардо отбеляза победния гол и донесе една от най-големите победи в историята на клубния футбол от Близкия изток, съобщи Dnes.bg.

Ман Сити откри резултата в 9-ата минута с гол на Бернардо Силва. Хората на Пеп Гуардиола доминираха тотално на терена до почивката, но не успяха да реализират втори гол.

След антракта  Ал-Хилал извърши обрат с попадения на Маркуш Леонардо в 47-ата и Малком в 52-рата минута. Ерлинг Холанд отново възстанови паритета в 55-ата минута. Така при резултат 2:2 двубоят отиде в продължения.

Драмата в тях стана пълна. Грандът от Саудитска Арабия пак поведе с гол на Калиду Кулибали в 94-тата минута, но в 104-тата минута се стигна до ново равенсво след точен изстрел на Фил Фоудън.  Победният гол за Ал Хилал падна в 113-тата минута. Заби го Маркуш Леонардо, който вкара втория си гол в срещата и  се превърна в герой за саудитците.

В по-ранния мач от снощи Флуминензе елиминира европейския вицешампион Интер, побеждавайки го с 2:0 на стадиона в Шарлът. Тимът от Рио де Жанейро показа отлична тактическа дисциплина през целия двубой, възползвайки се максимално от грешките в отбрата на миланския гранд. Интер от своя страна твърде късно се активизира в атака, а на два пъти и гредите спряха удари на Лаутаро и Ди Марко.

Всичко за световното клубно първенство четете в Gol.bg

Сподели:

Коментари (0)

Успехите на жените в света на покера

Успехите на жените в света на покера

Кои са най-значимите постижения на жените в покера? Разберете всичко за най-добрите жени състезатели и техните успехи на покер масите.

Феноменът Аонишики: Украинският бежанец, който превзе японското сумо само за три години

Феноменът Аонишики: Украинският бежанец, който превзе японското сумо само за три години

Украинският сумист Данило Явхусишин – Аонишики – извървява невероятен път от бежанец до шампион в японското сумо само за три години. Победата му над топ борци и рекордното му изкачване в ранглистата превръщат историята му в символ на воля, талант и възраждане в най-затворения спорт в Япония.

"Нотингам Форест" попиля "Ливърпул", нанесе шеста загуба на шампионите във Висшата лига

"Нотингам Форест" попиля "Ливърпул", нанесе шеста загуба на шампионите във Висшата лига

Треньорът на "Ливърпул" Арне Слот е сериозно застрашен за поста си след вече осмото поражение в последните 11 мача от всички турнири