Серджо Матарела: Дроновете се утвърждават като все по-значим инструмент, сеят безпокойство в Европа
Държавният глава на Италия посочи, че е налице ясна картина за това как са се променили условията, при които действат въоръжените сили
Президентът на Италия Серджо Матарела предупреди, че дроновете се утвърждават като все по-значим инструмент и че в Европа „сеят безпокойство, включително чрез незаконни и тревожни навлизания“. Той направи изявлението си в Обединеното оперативно командване (COVI) по време на среща с италианските военни контингенти, участващи в международни мисии, предаде Italpress.
Държавният глава посочи, че е налице ясна картина за това как са се променили условията, при които действат въоръжените сили. По думите му границите на ангажиментите и изискванията към армията са се разширили във всяка сфера, а целите и необходимостта от участие са нараснали, което изисква все по-тясна интеграция и сътрудничество с други общи за всички сектори и направления. Той подчерта, че при всички аспекти обхватът на ангажираност се увеличава, а това налага адаптиране на въоръжените сили към новите условия във всяко измерение, като досега те отговарят с ефективност и професионализъм.
В заключение Матарела изрази благодарност към „жените и мъжете“ от италианските въоръжени сили, които присъстват в много части на света, като свидетелство за усилията на страната му за стабилност в международния живот и в най-чувствителните региони, положени с голяма отдаденост и заслужено признание. | БГНЕС
Още от Свят
Под Москва се разби руски изтребител от пето поколение: анализатори смятат, че е Су-57Д
По данни на изданието този самолет е извършил първия си полет само два месеца по-рано – на 19 май, което означава, че вероятно все още е бил в процес на летателни изпитания.
Весела Чернева: Не измервам българския национален интерес в руски олигарси и офицери от КГБ
От своя страна Огнян Дъскарев брани като Ватросов сегашната външнополитическа линия на страната и отсече, че България остава лоялен член на НАТО.
The Economist: Русия подготвя китайската армия за евентуална война за Тайван
Изданието отбелязва, че Китай не е участвал във война от 1979 г. и се стреми да компенсира липсата на боен опит, изучавайки съвременните методи на водене на бойни действия