Радвам се, че НАТО – както и преди – говори с нас. Това заяви външният министър на Сергей Лавров след среща с генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг. Двамата проведоха среща на Мюнхенската конференция по сигурността, предаде ТАСС, цитирана от "Фокус". В отговор генералният секретар на алианса също подчерта нуждата от диалог с Москва.
Мюнхенската конференция по сигурността, която ще продължи до неделя, бе открита днес в баварската столица. Отношенията между НАТО и Русия ще бъдат една от основните теми на форума.
През изминалите месеци алиансът и Кремъл си размениха взаимни обвинения за опити за ескалиране на напрежението.
Още от Свят
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС
Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан
Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол
Ормузкият проток никога няма да се върне към състоянието си отпреди войната и ще бъде управляван от Ислямската република Иран в съответствие с международното право, категоричен е председателят на иранския парламент
Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери
В продължение на години националистически лидери из целия континент възприемаха одобрението на американския президент като доказателство, че техните идеи придобиват международно влияние, но историята се оказа различна