17 Август, 2026

Шойгу опозори Русия по време на ракетна демонстрация

Шойгу опозори Русия по време на ракетна демонстрация
снимка: УНИАН

Корпорацията за тактически ракети, съвместно с министъра на войната на Русия изпаднаха в конфузна ситуация

Министърът на отбраната Сергей Шойгу опозори „втората армия на света“ с неуспешна демонстрация на нов тип ракета, пише УНИАН.

По време на презентацията на Корпорацията за тактическо ракетно оръжие (Московска област), главата на ракета, която беше показана по РосТВ в присъствието на Шойгу,  „се разлепи“. Повече детайли за абсурдната ситуация бяха съобщени от водещия на YouTube канала „Измаменият руснак“.

„Макетът на бойната глава на ракета се отлепи и увисна няколко градуса надолу“, коментира водещият.

По време на инцидента руски специалисти се опитаха да минимализират гафа по време на презентацията. Докато Шойгу дори не забеляза проблема с ракетата, те се суетят, обяснявайки конфузната ситуация с „измама на окото“.

Руското министерство на отбраната обаче съобщи, че Шойгу е присъствал на съответната презентация на 27 септември, след което е споделил, че е „инспектирал“ цеховете на корпорацията и е доволен от темповете на производство на „високоточни оръжия“, за каквато минава и демонстрираната нов тип ракета.

„През последните шест месеца обемът на производството на високоточни оръжия се е увеличил два пъти, а за определени продуктови гами – 3,5 и 5 пъти“, съобщава още руското министерство на отбраната.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

"На гърба на МВР се упражняват много "експерти", едни и същи хора, които "разбират" от всичко и са дежурни по телевизиите", коментира не без доза безочие  Васил Костадинов.

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

Фразата присъства и на т.нар. „Руски марш“ — ежегодни прояви, в които участват различни ултранационалистически групи, включително неонацистки среди.

Коментари (0)