6 Декември, 2025

Сериозни промени на фронта в Донецка област - Русия трупа войски преди пристигането на новата помощ за Украйна

Сериозни промени на фронта в Донецка област - Русия трупа войски преди пристигането на новата помощ за Украйна

Анализаторите на украинския DeepState съобщават в своя Telergram канал за "сериозни промени“ на фронта в Донецка област. В няколко населени места е регистрирано напредване на руските войски.

"Противникът е напреднал в Архангелское, близо до Новоалександровка, южно от Первомайское...“, се отбелязва в съобщение на военно-аналитичния ресурс. Експертите допълват, че руските войски са се придвижили напред и в населеното място Урожайное.

В нов доклад на базирания във Вашингтон Институт за изследване на войната (ISW) се отбелязва, че Русия може да предислоцира две дивизии от Запорожие в Донецка област за засилване на настъпателните операции. Това ще позволи на силите на Москва да удържат ситуацията и да напредват, докато Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) не получат военна помощ от САЩ, съобщава УНИАН.

Според анализаторите сега руските войски се опитват да използват тактическото проникване северозападно от Авдиивка, за да постигнат по-широк пробив в района и засилват настъплението си, за да превземат Часов Яр.

На Авдеевско направление руснаците са създали относително сплотена групировка от сили, състояща се предимно от части на Централния военен окръг (ЦВО) и 1-ви армейски корпус на т.нар. "Донецката народна република“ ("ДНР“). Въпреки че са изтощени от интензивни настъпателни операции през последните няколко месеца, елементи от 76-та и 7-ма дивизия може да послужат като ударна сила за продължаване на атаките в региона, се казва в доклада.

Според експерти всяко предислоциране на тези части ще позволи на руснаците да засилят настъпателните операции и да оказват нарастващ натиск върху ВСУ, независимо къде се намират.

Сподели:

Коментари (0)

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

"Няма нищо по-малко патриотично от самообявилите се за патриоти и суверенисти в Европа, които разкъсват европейското единство, докато търсят колаборация с Русия."

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

„Няма да се преместим нито милиметър, до момента, докато не се спази последната буква и последният препинателен знак на споразуменията и на международното право, и това, което принадлежи на македонците от другата страна на границата в Пиринска Македония."