17 Юни, 2026

Сестрата на Ким Чен Ун: САЩ могат само да мечтаят Северна Корея да се откаже от ядрените си оръжия

Ким Йо Чен, снимка: EPA/BGNES

По думите ѝ, всяка дискусия за убеждаване на Пхенян да направи това не е „нищо друго освен мечта, която никога не може да се сбъдне“

Влиятелната сестра на Ким Чен Ун - Ким Йо Чен, отправи критки към настояването на САЩ за ядрено разоръжаване на Северна Корея, като заяви, че идеята за денуклеаризация на страната е „мечта“.

Външните министри на Южна Корея, Япония и САЩ направиха изявление в кулоарите на срещата на НАТО през миналата седмица, в което „потвърдиха решителния си ангажимент за пълна денуклеаризация“ на Пхенян.

Сестрата на диктатора Ким Чен Ун каза в отговор, че всяка дискусия за убеждаване на страната да се откаже от ядрените си оръжия не е „нищо друго освен мечта, която никога не може да се сбъдне“.

„Ако някой открито говори за премахване на ядрените оръжия... това просто представлява най-враждебния акт на отричане на суверенитета на КНДР“, добави Ким Йо Чен.

По време на първия си мандат Доналд Тръмп стана първият действащ президент на САЩ, който се срещна със севернокорейски лидер. През 2018 г. двамата проведоха разговори в опит за постигане на споразумение за денуклеаризация, но на практика не бяха постигнати никакви резултати.

Откакто встъпи в длъжност за втори път през януари, Тръмп нарича Северна Корея „ядрена сила“.

Пхенян засилва дейностите си за по-нататъшно укрепване на своя ядрен и военен потенциал, след като втората среща на върха на Тръмп и Ким в Ханой се провали през 2019 г. /БГНЕС, АФП

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)