17 Март, 2026

Исторически момент: Северна Корея е готова да приеме дипломатическа мисия на САЩ

Исторически момент: Северна Корея е готова да приеме дипломатическа мисия на САЩ

Доналд Тръмп и Ким Чен-ун

Ким Чен Ун и Доналд Тръмп са на среща във Виетнам

Северна Корея е готова да приеме дипломатическа мисия на САЩ в страната си. Това обяви лидерът на страната Ким Чен Ун по време на срещата си с Доналд Тръмп. Все пак стана ясно, че не става въпрос за мисия с ранг посолство, но въпросната мисия е безспорен пробив в отношенията между Пхенян и Вашингтон.

Ким Чен Ун и Доналд Тръмп са на среща във Виетнам, която протича на няколко етапа. Двамата държавни лидери вече се разходиха в градината и проведоха вечеря на хотела в Ханой, в който преговарят. Междувременно седнаха и на масата за преговори заедно с редица дипломати и официални лица за 45-минутна сесия разговори. Все още няма резултати и около най-важната тема, а именно отказа на КНДР от ядрени оръжия.

Сподели:

Коментари (0)

И Гърция отказа да се включи  във военноморска мисия в Ормузкия проток

И Гърция отказа да се включи във военноморска мисия в Ормузкия проток

Гръцките власти изтъкват, че въоръжените сили на страната вече са силно натоварени, за да бъдат ангажирани в мисия, която е неприемлива за Атина

Зеленски: Украйна беше тестов полигон за дронове Шахед, Русия помогна на Иран да ги подобри

Зеленски: Украйна беше тестов полигон за дронове Шахед, Русия помогна на Иран да ги подобри

Заплахата, пред която сега е изправен Близкият изток, не се е появила за една нощ - Украйна я видя първа, изтърпя я първа и плати за научените уроци с цивилна кръв, заяви украинският президент пред "Post"

Носителка на Нобелова награда оглави нов „комитет за справедливост“ в Иран

Носителка на Нобелова награда оглави нов „комитет за справедливост“ в Иран

Ширин Ебади е назначена от Реза Пахлави, последния шах на Иран, който живее в изгнание. Идеята е комитетът да разработи рамка за бъдеща комисия, както и насоки за провеждане на съдебни процеси в страната