16 Януари, 2026

Севда Шишманова: Ердоган елиминира човека, който можеше да го победи

Севда Шишманова: Ердоган елиминира човека, който можеше да го победи

Екрем Имамоглу

Кълъчдароглу е в залеза на политическата си кариера, губи пет пъти от Ердоган

Ердоган елиминира човека, който можеше да го победи в навечерието на изборите - кметът на Истанбул Екрем Имамоглу. Спретнаха му едно дело с обвинение, че е нарушил закона с изявления срещу действия на ЦИК. Кълъчдароглу е в залеза на политическата си кариера, губил пет пъти от Ердоган. Това каза журналистът, режисьор и продуцент Севда Шишманова по Нова телевизия.

"Голяма е битката за детронирането на Ердоган. За първи път от 20 години има безпрецедентна електорална вълна от хора, които искат промяна на неговия авторитарен режим и на неговата авторитарна личност. В последните месеци дотук се стигна с галопиращата инфлация и обедняване на хората, също и съмненията за корупция след земетресенията. Ердоган спечели първите избори на вълната на разочарование на политическия елит, който след 1999 г. трябваше да се справи с трусовете", подчерта Шишманова. 

По думите ѝ между първия и втория тур е имало битка за гласовете на националистите. "Антиемигрантската реторика на Кълъчдароглу целеше точно да спечели техния вот, Ердоган отиде по-далеч и обвини противника си в подкрепа на тероризма. Той има изумителните качества да защитава националните интереси, дори с компромис с демократичните ценности", заяви тя.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

Междувременно премиерът на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен подчерта, че „диалогът и дипломацията са правилният път напред“, като приветства факта, че вече е започнал „диалог“.

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

По-късно днес опозиционната лидера ще се срещне в Конгреса с американски сенатори.

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той